16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Pracownia przygotowywania proszków

Drukuj

W skład pracowni wchodzą, zakupione w ramach realizacji niniejszego projektu, następujące zestawy aparaturowe:

  • Młynek kulowy ATTRITOR,
  • Komora rękawicowa (manipulacyjna) z piecem (LABMASTER).


ATTRITOR

Młynek kulowy typu attritor przeznaczony jest do rozdrabniania proszków metali lub też ich mechanicznego stopowania. Młynek umożliwia zmielenie w czasie jednego procesu do 5 dm3 proszku, zarówno na sucho jak i mokro. Posiada cylinder zrobiony ze stali nierdzewnej, otoczony płaszczem wodnym w celu zapewnienia chłodzenia podczas procesu rozdrabniania. Młynek umożliwia mielenie w atmosferze gazu obojętnego, z użyciem kulek stalowych, szklanych lub ceramicznych. PRODUCENT: MIKRONS – INDIE.
 

 

 

 

Komora rękawicowa z piecem

Komora rękawicowa (manipulacyjna) z piecem  (LABMASTER) przeznaczona jest do prac manipulacyjnych z materiałami wrażliwymi na działanie środowiska (poziom H2O i O2 w komorze utrzymywany jest poniżej 0,1 ppm). Jako gaz roboczy zastosowany jest argon. Wykorzystywana jest głównie do przechowywania łatwopalnych proszków metali mielonych w młynach kulowych, celem zabezpieczenia ich przed utlenianiem. W komorze umieszczony jest piec laboratoryjny umożliwiający wygrzewanie próbek do temperatury 1100°C w atmosferze pozbawionej tlenu i pary wodnej. Komorę wyposażono w układ chłodzący przestrzeń roboczą, umożliwiający utrzymywanie temperatury wewnątrz w zakresie od 10-30°C.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.lapromaw.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.