16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Pracownia komputerowego wspomagania projektowania, obliczeń inżynierskich i wytwarzania (CAD-FEM-CAM)

Drukuj

Laboratorium CAD/FEM/CAM umożliwia gromadzenie i przetwarzanie danych informacyjnych o cechach konstrukcyjnych części (elementów) maszyn, zespołów i urządzeń.

Modele geometryczne wykonane w programach CAD (Solid Edge, Mega Cad) i blokach CAD programów CAM (SpectraCad Engraver, SpectraCAM Turning, OSN Zero) stanowią podstawę do określania istotnych  właściwości mechanicznych projektowanej części lub mechanizmu już na etapie projektowania konstrukcji.

Właściwości te określane są przez grupę programów FEM (FromFEM) w oparciu uwzględniane kryteria wytrzymałościowe.

Wykonane modele geometryczne (CAD) są zaimportowane do systemu programów CAM, gdzie generowany jest proces wytwarzania danego modelu a następnie transformowany na szereg poleceń dla odpowiedniej maszyny, sterowanej numerycznie w skrócie określonej jako NC lub CNC. Programy te pozwalają na symulację procesu wytwarzania danego modelu, dzięki czemu możliwa jest wnikliwa analiza procesu technologicznego oraz jego optymalizacja wielokryterialna.
 

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.lapromaw.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.